VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, fåglar, kalligrafi. Höjd 43 cm.

Slitage. Mistor. Obetydlig nagg samt repor

Klubbat pris
2 000
174
182
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
1 apr 2019 11:33
2 000 SEK