Böjträ och rotting. Sitsarna med fast stoppning och tygklädsel. Längd 74, djup 72, sitthöjd 43, höjd 71 cm.
Slitage. Repor. Märken. Ojämnt blekta sitsar. Ryggarna med smärre skador.
Tjeckoslovaksiska ambasaden.