RENÉ MAGRITTE, Etsning och färgakvatint, numrerad 149/150, 1968, av Georges Visat efter René Magritte, stämpelsignerad.
"La Leçon de Musique". Tryckt av Atelier Georges Visat, Paris (blindstämpel: Gravure Original Atelier René Magritte). 15 x 10 cm.
Vikveck nedre vänstra hörnet.