CARL JOHAN DE GEER, färgserigrafi, signerad och numrerad 97/99.

"Skända flaggan". "Sista -sucken-upplagan. Beslagtagen och destruerad av polisen 1967. 2 nya upplagor på 2000-talet." Ca 74 x 51 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T9
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Rikard Klev

    Rikard Klev
    Värderare / Specialist modern konst

    rikard.klev@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    14 201
    1 358 EUR
    1 539 USD

    Budhistorik (17 bud)
    616 mar 17:4514201SEK
    7A16 mar 17:4513701SEK
    716 mar 17:4513700SEK