VITRINSKÅP, 1700-/1800-tal.

VITRINSKÅP, 1700-/1800-tal.

Ek. Tudelat. Skuren dekor. Överdel, glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel med tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 132, djup 55, höjd ca 230 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Torrsprickor. Glas med spricka. Några senare glas. Några senare lås.
Senare beslag. Lagningar.

Utropspris
8 000 SEK