1142159
ANFADERSPORTRÄTT, tusch och akvarell på papper, Kina, 1900-talets första hälft.
AnfadersportrÄtt, tusch och akvarell på papper, kina, 1900 talets första hälft

Föreställande en sittande äldre kvinna i mörkblå rock med siilkesbroderier. 90 x 63 cm.

Gulnad. Veck. Fuktfläckar. Ej examinerad ur ram.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
4 000 SEK