TAKARMATUR, mässing, Ott Internationa, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing. Kupor av glas. 24 ljuspunkter. Diameter 150. Höjd 95 cm.

Konditionsrapport

En skadad ljusarm. Ej funktionstestad. Vissa kupor med nagg. Visst slitage. En kupa saknas.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 25 000 SEK

    Slutpris

    22 001
    2 105 EUR
    2 384 USD

    Budhistorik (15 bud)
    1024 mar 14:2922001SEK
    924 mar 14:2621001SEK
    10A24 mar 14:2621000SEK
    Acceptpris på 20 000 SEK uppnåddes