ALF SVENSSON, bokhyllor med skåp, ett par, Bjästad Snickerifabrik, 1960-tal.
Ek. Sideboards/skåp med hyll- och lådinredning, dörrspeglar av rotting. Vardera skåp med två separata hylluppsatser. Stämpelmärkt. Bredd 120, djup 45, höjd 232 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar.