ALF SVENSSON, fåtölj, "TeVe", Ljungs Industier AB Malmö, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mahognybetsad bok. Fast stoppad rygg och sits. Detaljer av mässing. Sitthöjd ca 38, höjd 69 cm.

Smärre slitage. Senare klädsel, limrester, något instabil.

Utropspris
3 000 SEK