ERIK HÖGLUND, skålar, två stycken, glas, Chribska, Tjeckien, signerad E Höglund Chribska-92.
Polykrom glasmassa. Större skål längd 34 cm, höjd 7,5 cm. Mindre skål diameter 13, höjd 10 cm.
Smärre slitage.