HALVMÅNEBORD, 1800-talets andra hälft.

Tvådelat. Skiva målad i harlequin-mönster. Svarvade ben. Diameter ca 100 cm. Höjd 71 cm. (Djup 49 cm. Längd 100 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning.

Utropspris
4 000 SEK