PINNSOFFA/SOFFA, "Florett", modell 150, Bröderna Wigells stolfabrik AB, omkring 1900-talets mitt.

Teakfanerad sits, stomme av bok. Svängd rygg med spjälor. Kopplade ben. Längd 135 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 000 SEK