Soffgrupp bestående av tresistssoffa och två fåtöljer. Helstoppade med tygklädsel i olika färger, lösa sittdynor och resårsits. Ben av stål fanerat med teak. Fåtöljerna snurrbara. Längd 90-250, höjd 70, sitthöjd 38 cm.
Blekt. Fläckar. Slitage. Torkad stoppning. Fanerskador.
Andreas Siesing, "Svenska Möbler", Atlantis, 2015, s. 269.