Förgyllda och bronserade. Ljusarmar av mässing. Ovala. Krön med bandrosett. Nedtill lagerkvistar. Höjd 52, bredd 32 cm.
Dekorkompletteringar, dekorlagningar, ljusmanschetter saknas.