Spegellampetter, för två ljus, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.

Förgyllda och bronserade. Ljusarmar av mässing. Ovala. Krön med bandrosett. Nedtill lagerkvistar. Höjd 52, bredd 32 cm.

Dekorkompletteringar, dekorlagningar, ljusmanschetter saknas.

Utropspris
18 000 SEK