SKÅP, barock, 1700-tal.

SKÅP, barock, 1700-tal.

Målat. Tudelat. Överdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan samt skedhylla. Underdel, dörr med bakomliggande hyllplan. Beslag av smide. Bredd 152, djup 55, höjd 196 cm.

Slitage. Senare målning. Senare beslag. Torrsprickor. Kompletterad med bl a senare lås och ben. Torrsprickor.

Utropspris
10 000 SEK