Fanerat med valnöt. Fyra dörrar med bakomliggande hyllplan. Mittdel med fyra lådor. Bredd 185, djup 43, höjd 82 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Nyckelskyltar saknas.