BÄGARE, silver, Moskva, 1845 samt KALKAR, ett par, snarlika, S:t Petersburg 1876, silver.

Förgyllda, med niellodekor. Höjd 6,5 - 11 cm, total vikt 207 gram.

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK