HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Etikettmärkt. Stomme i mässing, för 3 ljuspunkter. Klotformad skärm i beige tyg. Höjd 97 cm, diameter ca 70 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Fläckar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C2

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Lisa Mothander

    Lisa Mothander

    lisa.mothander@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    4 400
    420 EUR
    474 USD

    Budhistorik (16 bud)
    3A17 apr 17:374400SEK
    517 apr 17:374200SEK
    3A17 apr 17:374000SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes