Design Övrigt
1150755
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009)

HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Etikettmärkt. Stomme i mässing, för 3 ljuspunkter. Klotformad skärm i beige tyg. Höjd 97 cm, diameter ca 70 cm.

Ej funktionstestad. Fläckar, slitage.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
5 000 SEK