HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor, ett par.
Sänglamporna är i mässing och märkta D692 HAJ MARKARYD samt med etikett Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd Made in Sweden V239. Lamporna är formgivna av Hans-Agne Jakobsson. Höjd 17 cm, diameter 11 cm, djup 17 cm.
Smärre slitage. Repor. Ej funktionstestad. Helhetsintrycket är gott.