Design Övrigt
1151560
Orrefors

VÄGGLAMPOR, ett par, Öia Örsjö belysning samt Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Två vägglampetter i olika storlek med stomme av förkromad metall och hängande kläppar av kristallglas. En av dem är märkt med etikett "ÖIA 30476" samt "Crystal Design Orrefors Sweden". 26 x 21 cm, tre ljuspunkter. 18 x 15 cm, två ljuspunkter.

Ej funktionstestade. Stommarna i gott skick, glaskläppar med nagg.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK