YNGVAR SANDSTRÖM, bänk, "Tokyo" Triva-serien för Nordiska Kompaniet, Formgiven 1962.

Bänk av ek. Etikettmärkt NK:s verkstäder Nyköping och daterad 65. Längd 141, bredd 42, höjd 35 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Formgiven 1962.

Utropspris
3 000 SEK