BØRGE MOGENSEN, tillskrivet. Vitrinskåp, Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1960-tal
Tvådelat. Fanerat med teak. Etikettmärkt. Bredd 95, djup 52, höjd 185 cm
Smärre slitage. Glashyllor saknas helhetsintrycket är mycket gott.