MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Betsad bok. Fyra stolar med genombruten rygg, lös stoppad sits. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 45 cm.Två iläggsskivor à 48 cm vardera. Diameter 110, höjd 74 cm.
Smärre slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.