RAGNHILD NORDENSTEN, mapp med 7 träsnitt, signerade 13/25 1918
Varav 3 färgträsnitt. Samtliga 7 blad samt textblad signerade och numrerade. Blad 16 x 17 cm - 30 x 37 cm.
Åldersrelaterat slitage. Textbladet mad kantslitage samt smärre veck och revor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK