FÅTÖLJER, ett par, Louis XVI-stil, tidigt 1900-tal.

Mahognystommar med skuren dekor. Fast stoppning. Lösa kuddar medföljer. Sitthöjd ca 50, höjd 103 cm vardera.

Smärre skador och slitage. En stol med brännmärken.

Utropspris
7 000 SEK