HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, 1960-tal
Stomme av mässing. Femton ljuspunkter med blå glaskupor. Diameter 75, höjd 168 cm
Ej funktionstestad. Skador. Två kupor saknas
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10