CARL MALMSTEN, karmstolar, 3 st, "Herrgården", Åfors möbefabrik
Tre "Herrgården" karmstolar av Carl Malmsten. Av ek. Stoppad sits och spjälrygg. Stämplade:"Åfors Möbelfabrik Design Carl Malmsten". Sitthöjd 45, bredd 55 cm
Smärre slitage. Fläckar. Helhetsintrycket är gott.