1157336
Stig Lindberg
(1916-1982)

STIG LINDBERG, skålar, 3 stycken, stengods, "Veckla", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Stengods med vit carraraglasyr. Inpressad signatur GUSTAVSBERG SWEDEN. Längd 18-27 cm.

Slitage. Märken. Fläckar.

Slutpris
2 200
207
233
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
24 maj 14:01
2 200 SEK
18 maj 17:18
2 000 SEK
18 maj 13:06
1 000 SEK
17 maj 17:13
555 SEK