STIG LINDBERG, "Springare", Gustavsberg studio. I produktion 1952-1972.
Stig Lindberg, "Springare" stengods figurin, för Gustavsberg Studio. I form av stiliserad häst. Tryckt och målad dekor. Signerad Stig L och med studiohanden. Höjd 14, längd 16,5 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.