Design Övrigt
1157340
Stig Lindberg
(1916-1982)

STIG LINDBERG, vas/ljusstake, fajans, "Snurran", Gustavsbergs studio, omkring 1900-talets mitt.

Stig Lindberg fajans vas, modell "Snurran", med randig dekor i blått, rosa och grönt. Signerad med studiohanden SWEDEN. Längd 20 cm. Höjd 12 cm.

Slitage, smutsig.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK