Design Övrigt
1157347
Carl-Harry Stålhane
(1920-1990)

CARL-HARRY STÅLHANE, vaser, 2 stycken, samt skål, porslin, "Konstrakta SNT", signerade, Rörstrand, formgivna 1953.

Glaserade i svart och vitt. Höjd 6,5-20 cm.

Krackelyr. Smärre slitage. Lilla vasen med smärre krackelyr.

Utropspris
3 000 SEK