Design Övrigt
1157350
Timo Sarpaneva
(1926-2006)

TIMO SARPANEVA, vaser, 5 stycken, glas, Iittala, Finland, signerade, 1900-talets andra hälft.

Tre stycken numrerade 2501, Delvis etikettmärkta. Höjd 13-17 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK