HÖRNSKÅP, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Fanerad. Front med låda och skåpdörr. Vitmarmorskiva. Längd 84 cm. Djup 55 cm. Höjd 86 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Lackskador och krackelyrer på marmorskivan.

Utropspris
3 000 SEK