Fanerad. Front med låda och skåpdörr. Vitmarmorskiva. Längd 84 cm. Djup 55 cm. Höjd 86 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Lackskador och krackelyrer på marmorskivan.