Fanerad med teak. Benställning och detaljer av ek. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan. Tre lådor. Bredd 170, djup 43, höjd 91,5 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Repor. Smärre fläckar.