HENRI MICHAUX, Färgad tusch på papper, signerad HM, utförd 1980.
Komposition. 50 x 56 cm.
Nålhål. Ej fullständigt undersökt.
Proveniens
Galerie Blanche, Stockholm, 1980. Bukowskis Moderna Vårauktion 2009, kat nr. 265
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
50 000 SEK