THEODOR LUNDBERG, Skulptur, brons. Sign och dat 1909. Gjutarstämpel. Höjd 30 cm.
Mor och barn. Signerad med monogram TL och daterad 1909. Gjutarstämpel O. Meyer Fud. Brunpatinerad brons, höjd 30 cm.
Obetydlig ytsmuts.
Smärre strödda skrapmärken.
Något avnött patinering.