HERTHA BENGTSON, teservis, 15 delar, porslin, "Blå eld", Gustavsberg, 1900-talets mitt.
7 st tekoppar med fat + 2 fat
4 st uppläggningsfat, längd 23-35 cm
1 gräddkanna
1 sockerskål med lock
1 skål
1 tekanna
Smärre slitage. Nagg på en tekopp, botten av sockerskål samt ett nagg på ett uppläggningsfat.