KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, soffa, " Lilla Paradiset", ur NK:s Triva-serie, Nordiska kompaniet, 1960-tal.
Fast stoppad rygg och sits med djuphäftning. Plakettmärkt. Längd 145, sitthöjd ca 40, djup 75, höjd 82 cm
Slitage. Fläckar.
Formgiven 1958.