Målad. Målad urtavla märkt Älvdalen. Pendel och lod medföljer. Fyra lådor. Bredd 106. Djup 47. Höjd cirka 230 cm. Nyckel finns.
Slitage. Färgbortfall. Repor. Märken. Ej funktionstestad.