FÅTÖLJ MED FOTPALL,Göte möbler Nässjö, 1970-tal.

Kromad stålrörsstomme. Fåtöljen med ställbar rygg. Lös stoppad dyna klädd i brunt läder. Fåtöljens bredd 83 cm.
Fotpall längd 59, total höjd 42 cm.

Bruksslitage, smärre fläckar.

Utropspris
3 000 SEK