KJELL ENGMAN, vas, glas, Kosta Boda, signerad och daterad 1992.
Vas av polykromt glas med dekor av ren. Vasen är formgiven av Kjell Engman och utförd av Kosta Boda 1992. Signerad Prov Kjell Engman Kost (sic!) Boda 1992. Höjd 31 cm.
Gott skick, repor undertill.