MINIATYRBYRÅ, s.k Wellington chest, England, omkring 1800-talets mitt.

Miniatyrbyrå fanerad med mahogny. Sex lådor. Bredd 38, djup 25, höjd 48 cm.

Skador, slitage, lagningar, smärre kompletteringar.

Utropspris
3 500 SEK