AXEL LARSSON, skåp, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1930-tal.
Fanerad med betsad björk m m. Pardörrar, hyllinredning. Brickmärkt "A.B. SVENSKA MÖBELFABRIKERNA BODAFORS". Bredd 120, djup 48, höjd 155 cm.
12048155 Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.