Konst Grafik
1160447
Lennart Jirlow
(Född 1936)

LENNART JIRLOW, färglitografi, signerad och numrerad 25/310.

"Paret i gräset". Utförd 1978. Tryckt hos Fernand Mourlot, Paris. Ur upplagan om 310 ex på Arches papper. P. 38,1 x 64,9 cm. Bladstorlek 48,3 x 64,9 cm. Utgiven av Editions Linnaeus, Stockholm & Zürich.

Oramad, något gulnad, fläckar, liten pappersskada, papperstejp a tergo.

Utropspris
3 000 SEK