ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.

En fåtölj i rött skinn, dekor av pärlspik. Lös sittplymå. Sitthöjd ca 50, höjd 101, bredd 85, djup 70 cm.

Smärre slitage. Märken. Lukt.

Utropspris
3 000 SEK