Design Konstglas
1161940
Tapio Wirkkala
(1915-1985)

TAPIO WIRKKALA, vas/skulptur, glas, Iittala, signerad och daterad 54.

Klarglas med oval form. Signerad Tapio Wirkkala Iittala 54. Höjd 12 cm.

Smärre repor.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - L500
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
8 700
818
922
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
14 jun 4:46
8 700 SEK
14 jun 4:46
8 500 SEK
13 jun 19:26
8 200 SEK
13 jun 19:20
8 000 SEK
13 jun 19:17
3 000 SEK