ALFRED WILLIAM FINCH, VAS, rödlera, Iris-fabriken (1897-1902), Borgå.
Bär stämpel. Höjd 11 cm.
Omfattande slitage och skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10