Design Möbler
1162302
PAULI BLOMSTEDT - BORD, design för Merivaara Finland 1930-tal. Ur 'Post Deco' Collection 1980-tal.

Lönnfaner med svart kant, kromat stålrör. Höjd 60 cm, diameter 60 cm.

Smärre slitage. Smärre repor. Smärre spricka i faneret.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Slutpris
3 000
282
318
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
13 jun 10:23
3 000 SEK
13 jun 10:23
2 700 SEK
13 jun 10:23
2 500 SEK
12 jun 21:42
2 000 SEK
12 jun 20:31
1 700 SEK