Möbler Skåp & Byråar
1162910
Gustaviansk
(1775-1810)

POTTSKÅP, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Pottskåp fanerat med mahogny. Dörrpar med bakomliggande förvaring. Två lådor. Beslag av mässing. Benen med trissor. Bredd 45, djup 28, höjd 78 cm.

Renoverat och kompletterad. Skador, lagningar och slitage. Nyckel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H135
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 000
282
318
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
13 jun 4:31
3 000 SEK
12 jun 20:48
2 400 SEK
11 jun 5:33
2 200 SEK
10 jun 20:58
1 500 SEK
9 jun 22:44
1 200 SEK